KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15915247
nr 1591 5247
Ivan Constantin Johansson
(1895-1946), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 40x46 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 januari 2024
kl 19:05:19
18/1 22:24:12
21/1 19:22:39
Ivan Constantin Johansson
Läs mer om Ivan Constantin Johansson